WINTER WITH MAYBE | Cocker Spaniel (January 2017)

22. ledna 2017 v 7:43 |  • DENÍČEK

Je na čase napsat také zase nějaký nový příspěvek na tento blog, ať to tu nestojí. Začnu nejspíše zase tou větou, která je u nás naprosto běžná: ,,Nic nového se u nás neděje", opět, takže opravdu není co psát. Ale je leden, takže bych mohla shrnout, jak u nás proběhly Vánoce, Silvestr, Nový rok a co děláme s Maybe, když se nudíme a když se kvůli sněhu nedá venku skoro nic dělat. Takže dost okecávání a jdeme na to.
Vánoce, jak to už bývá, byly bez sněhu. Už jsem ani s žádným pořádným sněhem nepočítala. Zrovna jsem říkala, že už se takové zimy jako to bylo dříve ani nedočkáme, ale dočkali! Sice až v lednu, ale aspoň něco. Ale zpět k Vánocům. Myslím, že jsme si je všichni užili, včetně psů, kteří také dostali své dárečky, za které byli oba moc rádi. Maybe hračku během pár týdnů zlikvidovala, ale má jí natolik ráda, že jsem jí to ještě ani nevyhodila, takže tu po bytě pochoduje s kusem hadru, ze kterého vytahala všechnu vatu, ukousala své hračce oči, ale hlavně, že se jí stále líbí a je s ní spokojená! :D
Silvestr, kterého jsem se obávala ze všeho nejvíc, nakonec proběhl jakž takž dobře. Maybe sice vyděšená, chudák, jako každý rok. Strachy se klepala, lítala po bytě a kňučela, nevěděla jsem, kam se s ní schovat, nakonec jsme spolu zalezly do postele pod peřinu, pustily si nahlas televizi a Maybe se trochu zklidnila a byla mi vděčná, že jí před tou "katastrofou" ochraňuji. Max si zalezl do rohu ke dvěřím a ležel, snáší to lépe jak Maybe, ale dobře mu to také nedělá.


Pak už se u nás nic moc nedělo. Napadl sníh, a i přesto, že já sníh zrovna moc v lásce nemám, na dlouhé procházky se snažíme chodit, už kvůli Maybe, která ho miluje a sníh si užívá jak nejvíc to jde - ovšem do doby, než se jí na chlupech udělají obrovské kuličky sněhu, to už je nešťastná a zalezla by raději pod peřinu :D Mimo procházek si spolu stále a pořád hrajeme, mazlíme se a procvičujeme naše psí kousky... Trávíme spolu co nejvíc času a já si denně všímám toho, že je Maybe každým dnem víc a víc rozmazlená :D Možná to s tou její péčí, mazlením, hraním a neustálým věnováním pozornosti moc přeháním, ale nejde přestat, je pro mě všechno♥

Máme také nové video ze zimy a budeme rádi, pokud se na něj podíváte a budeme doufat, že se vám bude líbit. Také máme na našich nových stránkách nový design a snad to tu vypadá už lépe. Tak si užívejte zimy a my se snad brzy zase s nějakým novým článkem ozveme.

 


Komentáře

1 Daisy Daisy | Web | 22. ledna 2017 v 8:12 | Reagovat

Na Silvestra kup pejskům něco na uklidnění - veterinář dá něco na spaní a ve zverimexu mají i věci z bylinek (kozlík lékářský, meduňka a tak) :).

2 Sabi a Maybe Sabi a Maybe | Web | 22. ledna 2017 v 8:29 | Reagovat

[1]: jednou jsem to mému psovi dala a myslela jsem, že už se neprobudí.. možná zrovna tohle špatně snášel, ale nikdy bych už psovi nic takového nedala, špatné zkušenosti... :)

3 Hanina Hanina | Web | 24. ledna 2017 v 11:55 | Reagovat

Ahoj Sabi, taky mi Sindy blbě snáší ty petardy.. Minulej rok jsem to neřešila, ale letos už jsem se na to nemohla dívat, tak jsem koupila u veterinářky nějakej "gel", kterej jsem jí napatlala na zuby a během 10ti minut to pomohlo a byl klid.. Neuspalo ji to, jen prostě nevnímala ten hluk kolem, bylo jí to jedno... Jinak se chovala naprosto normálně, takže ani nevíš, že něco měla, aji si chtěla hrát.. Zabralo to na 2 hodinky a byl klid. Akorát už si bohužel nevzpomenu, jak se to jmenovalo. Ale příští rok to určitě budu chtít znova, protože než abych se dívala na to, jak mi pes lítá po baráku, jazyk až na zemi a dejchá jako kdyby měla mít infarkt, tak jí raději dám tohle.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.