Souhrn novinek za rok 2016

14. listopadu 2016 v 6:24 |  • AKTUALITY
Články jsou překopírovány ze starého webu. Nové články očekávejte v nejbližší době také.
Tento rok nás ještě čekají poslední závody a pak máme na zimu pauzu, takže zase na jaře :)

6.3.2016 - nám přišel ve čtvrtek (3.3.) výkonnostní průkaz!! A první oficiální závody nás čekají v červnu!! Tak jsem zvědavá :)))

2.5.2016 - Krom toho, že jezdíme pravidelně na agility tréninky a pilně trénujeme a snažíme se vylepšit vše, co se dá. Taky aby ne, když se nám blíží závody a už v červnu máme také naše první oficiální agility závody, ze kterých mám upřímně skutečně obrovský strach! Utíká to strašně rychle a než se nadějeme, bude to tady a já mám pocit, že stále nic neumíme. Odložení s Maybe je na příšerné úrovni a mám strach, že bez pamlsků běhat nebude... (strach ze zkušeností s Maxem? :D ... uvidíme..) Jsou tréninky, kdy běhá Maybe příšerně, skoro se nesoustředí a nechce se jí a pak zase přijde období, kdy běhá krásně, s nadšením a soustředěně a skoro bez chyby... Možná se to odráží na mé nervozitě nebo nevím .. :) Teď v neděli 1. května jsme měli trénink, který byl naprosto parádní a Maybe mě neskutečně mile překvapila - ta rychlost, ta snaha, ta přesnost,... jasně, byly tam chyby, ale za ty můžu já... i když, už začínám zvládat to její rychlé tempo a začínáme běhat celkem slušně (ťuk, ťuk..) a dá se na to už koukat.. No, máme video, takže se podívejte a zhodnoťte to sami :) .. Maxe jsem vzala na trénink po dlouhé době také. Naposledy byl v únoru.. Vím, že se snaží, což jde na něm vidět a mám radost, že ho to konečně také baví, i když rychlejší už asi nebude,.. ale co bych chtěla, je mu 8 let... Bohužel mě trochu zarazilo to, že skoro všechny překážky na parkuru shodil.. Jak to? Však to nikdy nedělal! :( Budu doufat, že není jen rozběhaný a zase se to srovná, protože jestli ne, tak to bude hodně blbý... :/ No, užijte si video a my se zase ozveme... Třeba za měsíc po závodech v Novém Strašecí.

14.6.2016 - Všechno to tak strašně rychle utíká... Dneska jsou to přesně 2 roky, co se narodila ta nejlepší psí kamarádka - Maybe♥ Nikdy bych nevěřila, že se mi splní přání, mít dalšího pejska. Roky přemlouvání, prošení o novou psí kamarádku byly dlouhé, ale já se dočkala. Strašně moc bych chtěla poděkovat mamce, protože bez ní, bych toho nejlepšího psa na světě prostě neměla. Hned jsem věděla, že chci fenku, a když jsem narazila na inzerát s malou zlatou kokřicí, měla jsem jasno: chci tu se žlutým obojkem ♥ Den "D" nastal 30.7.2014, když jsem si pro tu malou prdelku jela, nikdy na to nezapomenu. Jsem neskutečně ráda, že Maybe mám, je to pro mě pes podle mých představ (až na pár nedokonalostí :D ), ale ne každý je dokonalý.. Je neuvěřitelně chytrá, učenlivá, snaživá, vnímavá, hravá, přesná, je to neuvěřitelný mazlík, strašně ráda vyžaduje pozornost, pořád potřebuje být zaměstnaná, je se mnou stále a pořád na každém kroku. Bez ní už si to nedokážu představit, bez ní už bych to nebyla já. Ona se stala tou nejlepší kamarádkou jakou mám, nikdy bych jí za nic nedala, za nic nevyměnila... Pro mě je to prostě splněný zázrak, znamená pro mě opravdu všechno, i když mě někdy dokáže pěkně naštvat :D ♥
Maybe, děkuji, že tu pro mě jsi a doufám, že budeš stále pořád tak praštěná, bláznivá, hravá jako do teď, jen bys mohla být o něco hodnější a začít se trochu víc snášet s cizími psy :D♥ Mám tě ráda a doufám, že tu se mnou budeš hodně dlouho ♥

18.6.2016 - Máme za sebou první závody tohoto roku, na které jsme jeli do Nového Strašecí na 5. ročník Strašeckého skokánka. Na závodech se nám opravdu líbilo, vše utíkalo krásně rychle, pořadatelé milí, prostředí krásné a parádní ceny a nejen to. Měsíc před těmito závody jsme bohužel netrénovali a také to tak vypadalo. Nejdříve jsem běhala s Maybe, i přesto, že jsem schválně nejdříve přihlašovala Maxe, abych nejdřív běhala s ním a mohla si to tak v klidu zaběhnout, protože je pomalejší... :D No, nevadí.. V prvním běhu - Agility - s Maybe jsme doběhly na 5. místě z 10. psů. Snažila se, děsně rychlá, ale také hrozně zbrklá.. já nestíhám psa, nestíhám se orientovat v parkuru, no, ale mám z tohoto běhu radost!! :) V Jumpingu to už bylo trochu horší, špatně jsem jí ukázala do tunelu, takže vběhla do jiného konce než měla, ale i tak běžela krásně. Umístila se na 7. místě. S Maxem jsme si v Agility vyběhli 1. místo s jednou chybou! A odvezli jsme si tak domů náš první a naprosto parádní pohár ♥ Jumping jsme měli čistý bez chyby, ale protože před námi byli rychlejší psi, tak jsme se umístili až na 4. místě, ale i to je skvělý. Snad se v Novém Strašecí ukážeme zase příští rok, protože to tu bylo opravdu skvělý. Příští neděli mám s Maybe první oficiálky, tak mám strach. Držte palce! :)

26.6.2016 - Dvojzkoušky Karlovy Vary - Naše první oficiální agility závody.Náš cvičák tyto závody organizoval a já jako pomocník jsem si řekla, že když už tam budu, vezmu s sebou i psa a ty závody si vyzkoušíme. No, nedopadlo to nějak dokonale, spíš to byla katastrofa, ale jsem ráda, že jsem do toho šla a mohla si zase vyzkoušet něco nového. V první zkoušce jsme se diskvalifikovali kvůli tomu, že se Maybe rozhodla jít vyčůrat .. smůla.. byla to škoda, protože pak jsme ten běh doběhly už čistě.. ale co se dá dělat. Ve druhé zkoušce jsme se taky diskly kvůli tomu, že jsme měly 3x odmítnutí.. no, prostě za to můžu já, protože moje vedení nebudu radši ani komentovat. Byla jsem děsně nervózní, takže sotva jsem ukázala na překážku, už jsem ucukla a běžela k jiné, tudíž jsem jí stáhla za mnou. Je to škoda, ale aspoň vím, na co si dát příště pozor. Jinak na to, že jsme poprvé běhaly bez pamlsků, jsem na Maybe neskutečně pyšná, protože ačkoliv jsem se toho děsně bála, ona běžela!! Je skvělá prostě :D♥ No, máme co trénovat. Ale měsíc před těmito závody jsme nebyly na žádném tréninku a takto to bude asi nějak podobně celé prázdniny.. no, uvidíme. 23.7. nás čekají neoficiálky v Břasích, kde máme 3 běhy a bude závodit jak Maybe, tak také Max.. tak nám držte palce a my se pak zase ozveme :) Jinak video najdete tady.

23.7.2016 - Zúčastnili jsme se dalších neoficiálních závodů, tentokrát v Břasech. Maybe i Max měli tři běhy: agility, jumping a dobrovolný otevřený běh, na který jsem přihlásila oba, už jen kvůli slalomu a větší složitosti parkuru.. Max si v jumpingu vyběhal 3. místo z 8. psů, Maybe se umístila na 1. místě s jedním odmítnutím a nejrychlejším časem!! :) V agility byl na 1. místě Max - dokonce měl tady nejrychlejší čas on), Maybe nebyla hodnocena, protože odmítala startovat a nechtěla přeskočit první překážku (netuším proč, něco jí vadilo ve stanu na prezenci), takže jsme startovali až od druhé skočky... V otevřeném běhu měl Max čistý běh, ale umístění bohužel nevím. Maybe se diskla hned na startu :D místo první překážky přeskočila překážku číslo 4, která byla hned vedle - no, stane se :D .. ale jinak oba psi měli skvělý slalom, čistý a bez chyby, jsem spokojená :) ... Příští měsíc vyrážíme na závody do Měchenic, tak nám držte palce.. :)

28.8.2016 - Další neoficiální závody v Měchenicích dopadli naprosto parádně! Takto úspěšní jsme už dlouho nebyli. V Měchenicích vše utíkalo krásně rychle, a byl to naprosto dokonalý den, až na to příšerné vedro! V prvním běhu agility si Max vyběhal 2. místo ze 7. psů s jednou chybou (shozená překážka), Maybe si vyběhala 3. místo ze 7. psů. Ve druhém běhu měl Max i Maybe čistý běh!! Maybe se s nejrychlejším časem umístila na 1. místě a Max hned za ní obsadil 2. místo!! Byli to úspěšné a naprosto vydařené závody! Pořadatelé nám pak řekli, že jsme historicky nejlepší tým, že tolik medailí si ještě nikdo neodvezl :D což opravdu potěší♥ Video najdete tady.